Warta logo

Dlaczego warto skorzystać z warsztatu współpracującego z WARTĄ?

Klienci coraz częściej dostają propozycję naprawy uszkodzonego samochodu w warsztacie współpracującym z ubezpieczycielem.

Takie rozwiązanie jest korzystne i wygodne, zarówno dla klientów, jak i dla towarzystw.

Jak to działa w praktyce?

  • Klient dzwoni z miejsca wypadku do centrum alarmowego. Coraz częściej, bez względu na to czy ma samo OC, czy AC, towarzystwo organizuje holowanie jego samochodu z miejsca zdarzenia. Konsultant może podpowiedzieć, gdzie znajdują się warsztaty współpracujące i tam trafia uszkodzone auto.
  • Większość warsztatów partnerskich po otrzymaniu informacji, że naprawa będzie z polisy współpracującego towarzystwa, od razu może przystąpić do oceny uszkodzeń. Wyniki oględzin, kalkulacja kosztów naprawy i zdjęcia trafiają w trybie on-line, za pośrednictwem specjalnej platformy lub mailem do centrum likwidacji szkód. To rozwiązanie  przyspiesza proces o co najmniej kilkanaście godzin. Co najmniej, bo w przypadku warsztatów współpracujących zwykle nie ma sporów co do sposobu naprawy czy kosztów naprawy, które powodują konieczność, np. dwukrotnej wizyty rzeczoznawcy, w celu przeprowadzenia ponownych oględzin.
  • Warsztaty współpracujące mają ustalone z nami stawki za roboczo-godzinę. Klient unika więc ryzyka, że po naprawie rachunek będzie wyższy niż wyliczone analogicznie koszty naprawy przez ubezpieczyciela.
  • Warsztaty do sieci partnerskich są starannie dobierane i gwarantują wysoką jakość usług. Standardem jest, np. gwarancja na całą usługę i części zamienne.
  • Klient od razu podpisuje też upoważnienie dla warsztatu, żeby ten mógł otrzymać od nas pieniądze za naprawę. Dzięki temu klient nie musi angażować swoich pieniędzy, zostawiać, np. zaliczek na części itp. Wszystkie kwestie finansowe załatwiają za niego warsztat i ubezpieczyciel.

Ważne! Warsztaty partnerskie WARTY działające w Twojej okolicy możesz wyszukać tutaj.